Spektakliai
TANKUMYNE
 

Vienos dalies spektaklis pagal Riunoskės Akutagavos novelę „Tankumyne“ 

 

Režisierius ir inscenizacijos autorius Rolandas Kazlas 

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė, Julius Žalakevičius 

Kostiumų dailininkė Neringa Keršulytė 

Scenografė Elvita Brazdylytė 

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas 

Garso režisierius Ignas Mateika 

Režisieriaus asistentė Gabrielė Banytė 

 

Trukmė: 1 val. 30 min. 

Premjera: 2014 m. gegužės 3, 4 d. 

 

 

 

Suvienijus scenos meistro, aktoriaus ir režisieriaus Rolando Kazlo, bei teatro „cezario grupė“ pajėgas, gegužės 3, 4 d. Menų spaustuvėje žiūrovams bus pristatyta spektaklio „Tankumyne” premjera. Šiuo vaidinimu, sukurtu pagal Riunoskės Akutagavos to paties pavadinimo novelę, kūrėjai leidžiasi į ekspediciją žmogiškos esaties tankmėn. 

 

Riunoskė Akutagava (1892–1927) – žymus japonų novelistas, eseistas, kuris savo novelėmis dažniausiai atskleidžia tolimos praeities įvykius, nes būtent juose randa bendražmogiškas ir aktualias tiesas, egzistencines ir vertybines dilemas. Apsakymas „Tankumyne“ – ne tik vienas įdomiausių rašytojo kūrinių, tai – neabejotinas literatūros šedevras. Daugelis literatūros kritikų, taip pat solidžių rašytojų šį apsakymą netgi laiko geriausiu kada nors parašytu mažosios prozos kūriniu. Neveltui į šį apsakymą buvo atkreipęs dėmesį japonų kino patriarchas Akira Kurosava ir jo motyvais sukūrė garsųjį filmą „Rasiomonas“. Iki šiol šio rašytojo kūriniai Lietuvos scenoje nestatyti. 

 

Pasak kūrėjų, tankumynas mūsų gyvenime yra ir išorėje, ir viduje. Įveikus vieną, sukeroja kitas. Ir taip nuolatos. „Gyvenimas – tarsi degtukų dėžutė. Žvelgti į jį rimtai – neverta, nerimtai – pavojinga,“ – rašė R. Akutagava. 

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Liepa 2024 >> 
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
 
Pasirinktą dieną renginių nėra
 
Visas repertuaras čia