Edukacija

Teatras be ribų

 

2014–2015 metais vykdytas projektas „Teatras be ribų“, skirtas globos namų vaikams. Įvairiose Lietuvos savivaldybėse aplankyta 14 vaikų globos namų su mažiausiai 500 auklėtinių.

 

Projektu siekėme žaisdami teatrinius žaidimus, skaitydami eilėraščius, organizuodami šešėlių teatro dirbtuvėles, kurdami betarpiškumo atmosferą pažadinti vaikų smalsumą kūrybinei raiškai, per teatro kalbą ir bendravimą paskatinti vaikus išreikšti savo emocijas, pajusti bendrumą kūrybiniame procese.

 

Mes tikime, kad teatras ir visa kūrybinė veikla leidžia atsiverti, pažinti savo emocijas ir potencialą, kuria ryšį ir tokiu būdu suteikia viltį ir mažina įtampą.

 

 

Prieš patyčias

 

Patyčios – tai viena iš agresijos ir smurto formų, labai žalojanti psichinę sveikatą. Nuo 2022 m. teatras „Cezario grupė“ organizuoja kūrybinius-edukacinius patyčių prevencijos renginius moksleiviams įvairių Lietuvos savivaldybių mokyklose.

 

Siekiama, sujungiant scenos ir literatūros meną, psichologinių tyrimų išvadas bei diskusiją su moksleiviais, stiprinti sąmoningumą ir suvokimą, kad patyčios yra visiems skausmingos bei žalingos – tiek tiems vaikams, iš kurių tyčiojamasi, tiek tiems, kurie tyčiojasi, tiek tiems, kurie jas stebi.

 

Šie projektai yra ne tik kūrybinis ir emociškai paveikus būdas su moksleiviais aptarti aktualią patyčių problemą, siekiant keisti jų elgesį, didinti empatiją, gerinti psichologinę sveikatą, bet ir priemonė žadinti interesą teatro menui bei literatūrai.

 

2022 m. renginiai organizuoti Vilniaus m., Panevėžio r. ir Utenos r. savivaldybių mokyklose.

Panevėžio r. mokyklose projektą rėmė Panevėžio r. savivaldybė, Utenos r. mokyklose – Utenos r. savivaldybė.

 

 

2023 m. teatras tęsia patyčių prevencijos projektus.

 

Psichinės sveikatos stiprinimo projektas, remiamas Utenos r. savivaldybės, įvykdytas Utenos Dauniškio gimnazijoje ir Utenos r. Užpalių gimnazijoje.

 

Remiant Varėnos r. savivaldybei, suorganizuoti patyčių prevencijos renginiai Varėnos r. Matuizų pagrindinėje mokykloje.

 

Remiant Vilniaus r. savivaldybei, siekiant skatinti pagarbų bendravimą ir neigiamų patyčių pasekmių suvokimą, kūrybiniai-edukaciniai renginiai organizuoti Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje, Avižienių gimnazijoje ir Nemenčinės Gedimino gimnazijoje.

Elektrėnų savivaldybė skyrė lėšų patyčių prevencijos renginiams Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje.

Visus šiuos projektus vienijantis tikslas – kūrybinėmis priemonėmis didinti įvairaus amžiaus mokinių jautrumą ir sąmoningumą, kad vaikai ir jaunuoliai atrastų daugiau motyvacijos ne tik nesityčioti, bet ir atpažintų patyčias bei užkirstų joms kelią, o, jei patiria patyčias, išdrįstų pasikalbėti apie tai su suaugusiaisiais.

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Kovas 2024 >> 
P A T K Pn Š S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 
Pasirinktai datai renginių nėra
 
Visas repertuaras čia