Edukacija

Teatras be ribų

 

2014–2015 metais vykdytas projektas „Teatras be ribų“, skirtas globos namų vaikams. Įvairiose Lietuvos savivaldybėse aplankyta 14 vaikų globos namų su mažiausiai 500 auklėtinių.

 

Projektu siekėme žaisdami teatrinius žaidimus, skaitydami eilėraščius, organizuodami šešėlių teatro dirbtuvėles, kurdami betarpiškumo atmosferą pažadinti vaikų smalsumą kūrybinei raiškai, per teatro kalbą ir bendravimą paskatinti vaikus išreikšti savo emocijas, pajusti bendrumą kūrybiniame procese.

 

Mes tikime, kad teatras ir visa kūrybinė veikla leidžia atsiverti, pažinti savo emocijas ir potencialą, kuria ryšį ir tokiu būdu suteikia viltį ir mažina įtampą.

 

 

Prieš patyčias

 

Patyčios – tai viena iš agresijos ir smurto formų, labai žalojanti psichinę sveikatą. Nuo 2022 m. teatras „Cezario grupė“ organizuoja kūrybinius-edukacinius patyčių prevencijos renginius moksleiviams įvairių Lietuvos savivaldybių mokyklose.

 

Siekiama, sujungiant scenos ir literatūros meną, psichologinių tyrimų išvadas bei diskusiją su moksleiviais, stiprinti sąmoningumą ir suvokimą, kad patyčios yra visiems skausmingos bei žalingos – tiek tiems vaikams, iš kurių tyčiojamasi, tiek tiems, kurie tyčiojasi, tiek tiems, kurie jas stebi.

 

Šie projektai yra ne tik kūrybinis ir emociškai paveikus būdas su moksleiviais aptarti aktualią patyčių problemą, siekiant keisti jų elgesį, didinti empatiją, gerinti psichologinę sveikatą, bet ir priemonė žadinti interesą teatro menui bei literatūrai.

 

2022 m. renginiai organizuoti Vilniaus m., Panevėžio r. ir Utenos r. savivaldybių mokyklose.

Panevėžio r. mokyklose projektą rėmė Panevėžio r. savivaldybė, Utenos r. mokyklose – Utenos r. savivaldybė.

 

 

2023 m. teatras tęsė patyčių prevencijos projektus.

 

Psichinės sveikatos stiprinimo projektas, remiamas Utenos r. savivaldybės, įvykdytas Utenos Dauniškio gimnazijoje ir Utenos r. Užpalių gimnazijoje.

 

Remiant Varėnos r. savivaldybei, suorganizuoti patyčių prevencijos renginiai Varėnos r. Matuizų pagrindinėje mokykloje.

 

Remiant Vilniaus r. savivaldybei, siekiant skatinti pagarbų bendravimą ir neigiamų patyčių pasekmių suvokimą, kūrybiniai-edukaciniai renginiai organizuoti Vilniaus r. Pagirių gimnazijoje, Avižienių gimnazijoje ir Nemenčinės Gedimino gimnazijoje.

Elektrėnų savivaldybė skyrė lėšų patyčių prevencijos renginiams Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje.

Visus šiuos projektus vienijantis tikslas – kūrybinėmis priemonėmis didinti įvairaus amžiaus mokinių jautrumą ir sąmoningumą, kad vaikai ir jaunuoliai atrastų daugiau motyvacijos ne tik nesityčioti, bet ir atpažintų patyčias bei užkirstų joms kelią, o, jei patiria patyčias, išdrįstų pasikalbėti apie tai su suaugusiaisiais.

 

 

2024 m. teatras „Cezario grupė“ toliau siekia prisidėti prie jaunosios kartos psichikos sveikatos stiprinimo ir, pasitelkus vaidybinius žaidimus bei sceninį literatūros kūrinių skaitymą, organizuoja edukacinius-kūrybinius renginius mokyklose. Renginiais siekiama ugdyti mokinių emocinį raštingumą bei empatiją, keisti elgesio nuostatas, kad mažėtų patyčių mąstas tarp mokyklinio amžiaus vaikų, ir Lietuva nusimestų patyčių lyderės Europoje karūną. Informacija apie menkinančio bendravimo ne tik mokyklose, bet ir namuose žalą pasidalinama ir su mokinių tėvais.

 

Labai dėkojame Elektrėnų ir Utenos, Širvintų bei Zarasų rajonų savivaldybėms, kurios, pripažindamos pagarbaus bendravimo svarbą, 2024 m. remia mūsų projektus!

 

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Liepa 2024 >> 
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
 
Pasirinktą dieną renginių nėra
 
Visas repertuaras čia