Spektakliai
TAMOŠIUS BEKEPURIS
 

 

Tautinė pankoratorija pagal Kazio Binkio poemą „Tamošius Bekepuris


 

Režisierius Cezaris Graužinis

Kompozitorė Ieva Baranauskaitė 

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vilma Raubaitė 

Groja: Stasys Šalaševičius / Kazimieras Jušinskas (saksofonas), Ieva Baranauskaitė (klavišiniai), Mykolas Baranauskas / Pranas Germanavičius (mušamieji)


 

Trukmė: 1 val. 30 min. 

Premjera: 2016 m. balandžio 10 d. 

 

 

 

Bene pirmą kartą profesionalioje teatro scenoje atgimsta lietuvių literatūros klasiko Kazio Binkio poema „Tamošius Bekepuris“. Kiek nepelnytai primirštas kūrinys šiandien skamba vėl naujai ir primena apie nesenus piršlybų vargus, kuriuos mūsų krašto žmonės taip džiaugsmingai mėgo vargti.


Ilgą laiką dirbęs ir apie moteris tik svajojęs žmogus Tamošius galiausiai nusprendžia susirasti nuotaką. Netrukus prasideda susitikimai su merginomis, vėliau būsiantys lemtingi. Merginimo misijoje Tamošiui į pagalbą ateina atkaklieji dėdulė ir tetulė, kurie pasiryžę piršlybas pakreipti taip, kaip patys jas įsivaizduoja. Tačiau ar įstengs žmogus Tamošius įveikti savo uždarumą ir pats tars kietą žodį, ar išskys iš baimės kaip virtas lepšis ir pasiduos giminaičių įtakai? Kas šioje piršlybų istorijoje išloš, o kas liks be nieko?

 

Spektaklyje pagal humoristinę K. Binkio poemą apstu skanių dialogų, komiškų siužeto posūkių bei gyvenimiškos išminties. Scenoje skamba muzikantų trio gyvai atliekama muzika, kuri tiesiog užburia vaidinimo veikėjus, mėginančius išsipainioti iš painios painiavos.

 

Pusiau muzikiniame vaidinime drauge su ansambliu Sutemų raudos aktoriai prabyla apie sunkią lietuvio dalią, apie nenuspėjamą jo gyvenimą, svarbių gyvenimo įvykių laukimą, apie tų įvykių bei paties gyvenimo baimę. Muzikantai groja, aktoriai prabyla, bet kada nors visi nutyla, ir klausimas svarbus pakyla: apie ką tyli vyrai? Jie, aišku, mums nepasakys, nebent suūks, gal dar sušoks. Visad moterys kalbės daugiau, dainuos garsiau, vaidins labiau, nes vyrai... tyli geriau. 

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Birželis 2024 >> 
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
 
Pasirinktą dieną renginių nėra
 
Visas repertuaras čia