Spektakliai
PASIKĖSINIMAI™
 

Spektaklis pagal Martin'o Crimp'o pjesę „Attempts on Her Life“

 

Režisierius Cezaris Graužinis

Dailininkė Jolanta Rimkutė

Kompozitorius Martynas Bialobžeskis

Vaidina Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė, Julius Žalakevičius

 

Trukmė: 1 val. 40 min.

Premjera: 2005 m. gegužės 28 d.

 

 

 

Pilnas ironijos ir autoironijos spektaklis pagal vieno garsiausių šiuolaikinių dramaturgų pjesę, pasakojantis apie reklamos, viešųjų ryšių, filmų, šiuolaikinio meno kūrėjų pasaulį ir apie tai, kaip visos šios masinės informacijos priemonės simuliuoja komunikaciją ir užgožia realybę, pateikdamos begalę jos interpretacijų. Spektaklis apie žmones, kalbančius, kaip išgyvena dėl karų, vykstančių kažkur pasaulyje, dėl potvynių ar žemės drebėjimų, bet kuriuos iš esmės jaudina tik jų pačių saugumas ir nuolaidos prekybos centre.

 

Spektaklis prasideda penkiems labai savimi patenkintiems individams išklausant telefono atsakiklyje vienam žmogui – Anei – paliktas žinutes. Pagal tuos pranešimus jie bando sukurti atskiras istorijas-scenarijus, kas ta Anė galėtų būti. Jie konkuruoja tarpusavyje, bando įsijausti, galų gale taip užsižaidžia su savo kuriamomis istorijomis, kad patys nepajunta, jog jau senokai pametė objektą, apie kurį kalba.

 

Penki aktoriai, kuriems vadovauja režisierius Cezaris Graužinis, toliau tyrinėja „vaizduotės teatro“ galimybes, pagrįstas principu, jog spektaklis vyksta ne scenoje, bet žiūrovų vaizduotėje.

 

Spektaklį įvertino publika ir teatro kritikai.

 

„Šiam spektakliui būdinga iki šiol lietuvių scenoje nebandyta sceninė kino estetika: tarsi nespalvota dokumentiškai vaidybinė juosta", sukeičianti kūrimą su rezultatu ir vietoj draminės istorijos pateikianti jos komponavimo procesą. Šis procesas tai išbaigtas sceninis kūrinys, kuriame kiekvienas aktorius atlieka savo vaidmenį, tęsia savo temą ir modeliuoja charakterį“. 7 meno dienos

„Cezaris Graužinis iš „Pasikėsinimų“ sugebėjo sukurti dabar vykstantį spektaklį. Graužinis mums, nelyg „projekto užsakovams”, pristato scenarijų to gyvenimo, koks jis turi būti ir į kur mus veja globalizacijos tempai bei vėjai“. Menų faktūra

 

Režisierius Cezaris Graužinis: „Esu tikras, kad dalykai, apie kuriuos kalbama spektaklyje, dabar dar aktualesni, aštresni, nei buvo tuo metu, kai spektaklis buvo statomas. Per tuos kelerius metus, prabėgusius nuo spektaklio pastatymo, masiniam vartojimui kuriamoje kultūroje nuosekliai ir neišvengiamai didėjo idiotizmo kiekis, ženklią pažangą padarė smegenų plovimo technologijos. Spektaklio ironija dabar turi šansą skambėti dar provokatyviau, o spektaklio humoras būti dar priimtinesnis ir labiau suprantamas žiūrovams“.

 

Tai spektaklis bet kuriam, galinčiam su ironija pažvelgti į reiškinius, kurie dažnai tiesiog nepastebimai užvaldo mūsų sąmonę. Kitaip tariant eiti, jei nelaikote savęs kvailiu. Neiti, jei tikite viskuo, ką rodo TV.

 

Įspėjimas: keliose spektaklio vietose vartojama nenorminė leksika.

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Liepa 2024 >> 
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
 
Pasirinktą dieną renginių nėra
 
Visas repertuaras čia