Spektakliai
DRĄSI ŠALIS
 

Dviejų dalių spektaklis apie lietuvišką tapatybę ir gyvenimo džiaugsmą

 

Režisierius Cezaris Graužinis

Kompozitorius Martynas Bialobžeskis

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas
Vaidina Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vilma Raubaitė, Julius Žalakevičius / Vytautas Kontrimas / Juozas Gaižauskas

 

Trukmė: 2 val. 

Premjera: 2007 m. kovo 31 d. 

 

 

 

Tekstą spektakliui „cezario grupė“ ryžosi kurti pati. Tokį sprendimą „Drąsios šalies“ režisierius ir grupės vadovas Cezaris Graužinis grindžia tuo, kad spalvingame lietuvių teatro pasaulyje nebuvo nė vieno spektaklio, kuris atskleistų jo kūrėjų santykį su Lietuvos dabartimi.

Vaidinimas sukurtas dar 2007 m. (pavadinimu „Lietuvos diena“) kaip reakcija į diskusiją apie Lietuvos įvaizdį, į dirbtinai aktualizuojamas (politizuojamas) „tautinio identiteto paieškas“. Tai chameleoniškas spektaklis apie chameleonišką mūsų laikų ideologiją. Tai sveika anarchijos ir laisvės dozė nuo politinės demagogijos pavargusiai publikai. 

Spektaklyje „cezario grupė“ siekia išreikšti asmeninį santykį su dabartine Lietuvos realybe ir kartu ieško atsakymų į universalius klausimus.

Apie ką svajoja statistinis jaunas žmogus Lietuvoje?

Kokią praktinę filosofiją jis renkasi, pradėdamas sąmoningai kurti savo gyvenimą?

Ar jis konfliktuoja su aplinka?

Ar jis didžiuojasi savo visuomene? 

O gal jis turi motyvų gėdytis to, kad joje gyvena?

Ir apskritai, ką reiškia gyventi čia ir dabar – XXI amžiaus pradžios Lietuvoje, kuri pirmauja Europoje pagal savižudybių statistiką, kenčia nuo politikų korupcijos, pilietinio susvetimėjimo, emigracijos, karo baimės ir tuo pat metu karštligiškai rūpinasi geresniu savo įvaizdžiu pasaulyje?..

 

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Gegužė 2024 >> 
P A T K Pn Š S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
       
 
Pasirinktai datai renginių nėra
 
Visas repertuaras čia