Spektakliai
DR. FAUSTAS
 

 

Spektaklis pagal Christopher‘io Marlowe dramą „Tragiška daktaro Fausto istorija“

Pjesę vertė Cezaris Graužinis

 

Režisierius Cezaris Graužinis

Kompozitorius Martynas Bialobžeskis

Vaidina: Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas, Vilma Raubaitė, Julius Žalakevičius

Šviesų dailininkas Rimas Petrauskas

Grimo dailininkė Aistė Biziulevičienė

 

Trukmė: 1 val. 40 min. 

Premjera: 2014 m. spalio 31 d. 

 

Nuotr. D. Matvejev

 

Laikas, kuriame gyvename, yra kaip niekados „faustiškas“: tai blėstančios dvasinės kultūros laikai. Sėkmė, pasiekimai, produktyvumas tampa žmogaus vertės matu. Įsivyrauja mada ambicijų ir egoizmo vardan atsisakyti moralės principų. 

 

Pasitelkę sveiką humorą ir karčią ironiją, režisierius Cezaris Graužinis ir jo trupė renkasi klasikinę daktaro Fausto istoriją kaip pagrindą kurti spektaklį šia bene aktualiausia šiandienos tema.

 

Spektaklis žiūrovus pakvies į tragiškai komišką kelionę per pasaulį, tolydžio tampantį pragaru. „Teatro teatre“ principu konstruojamame spektaklyje kūrėjai eksperimentuoja, kurdami Lietuvoje dar nematytą „siaubo komedijos“ žanrą.

 

Istorija, kurią nori papasakoti spektaklio kūrėjai – tai velnio sąmokslo prieš Faustą istorija, bet „cezario grupės“ versijoje Faustas atsako sąmokslu į sąmokslą. Jei šiuolaikiniame mokslu grįstame pasaulyje tikima, kad siela neegzistuoja, tuomet Faustas mainais į velnio paslaugą atidavė tai, kas neegzistuoja. Ką reiškia parduoti sielą pasaulyje, kuriame ji neegzistuoja?

 

Literatūrinis spektaklio pagrindas – genialaus britų poeto, William‘o Shakespeare’o amžininko, Christopher‘io Marlowe žymiausias kūrinys „Tragiška daktaro Fausto istorija“. Lietuvoje Marlowe kūriniai dar nebuvo versti ir pastatyti teatre. Teatro „cezario grupė“ spektaklis – pirmoji istorijoje galimybė Lietuvos teatro publikai susipažinti su šio paslaptingo ir paradoksalaus autoriaus kūryba.

  

Kūrinio apie Faustą pasirinkimas atspindi teatro „cezario grupė“ pasiryžimą nesikartoti, eksperimentuoti, ieškoti naujų, įkvepiančių temų ir iš pagarbos savo publikai eiti vis nauju kūrybinių ir dvasinių iššūkių reikalaujančiu keliu. 

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Gruodis 2023 >> 
P A T K Pn Š S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
       
 
Pasirinktai datai renginių nėra
 
Visas repertuaras čia