Spektakliai
ARABIŠKA NAKTIS
 

Vienos dalies komedija 

 

Pjesės autorius Roland Schimmelpfennig 

Režisierius Cezaris Graužinis

Dailininkė Anželika Šulcaitė 

Vaidina Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas / Tomas Dapšauskas, Vilma Raubaitė, Julius Žalakevičius / Šarūnas Gedvilas

 

Trukmė: 1 val. 30 min.

Premjera: 2003 m. rugsėjo 5 d.

 

 

„Arabiška naktis“ – debiutinis „Cezario grupės“ spektaklis. Vos tik sušvitęs Lietuvos teatro padangėje, jis tuoj pat susilaukė publikos simpatijų bei buvo aukštai įvertintas teatro profesionalų – už šį spektaklį vos susikūrusi „Cezario grupė“ buvo pagerbta „Auksiniu teatro kryžiumi“ – aukščiausiu Lietuvos teatro apdovanojimu. Spektaklis buvo parodytas tarptautiniuose teatro festivaliuose Helsinkyje, Rygoje, Maskvoje, Sarajeve.


Savo meninėmis priemonėmis „Arabiška naktis“ gerokai išsiskiria Lietuvos teatro kontekste. Vietoj to, kad žiūrėdamas vaidinimą būtų priverstas spręsti sudėtingus simbolių rebusus, žiūrovas yra kviečiamas pasiduoti fantazijos srautui ir drauge su aktoriais atrasti magišką vaizduotės pasaulį, kur viskas įmanoma.


„Arabiška naktis“ – tai žiūrovus iki ašarų prajuokinanti komedija apie jaunus žmones, pasiklydusius savo sapnų, jausmų ir realybės labirinte. Ieškodami išėjimo iš jo, jie patiria netikėčiausius komiškus ir fantastiškus nutikimus, jie susitinka, vienas kitą praranda ir vėl susitinka. Tačiau greta iš koto verčiančio humoro dera ir skaidrus lyrizmas. Vaidinimas pasibaigia bučiniu, o visi įvykiai ir peripetijos, vedantys personažus finalo link, ir yra ne kas kita, kaip nepakartojamas pirmojo bučinio skonis.


Kaip apibūdinti šį pojūtį, pasklidusį po visą kūną išėjus iš „Arabiška naktis“ spektaklio? Įsivaizduoju, kad tai kažkas panašaus į jausmą, kurį patiria kino filmo žiūrovai, sėdintys kretančiose kėdėse ir dėvintys „sferinius“ akinius. Tik kino salėje, atsidūrus specialiųjų efektų ir technologijų burbule, autentiškas išgyvenimas simuliuojamas, o šiame spektaklyje teatras, įsiurbdamas į save žiūrovus lyg kokia juodoji kosmoso skylė, išlieka teatru, teikiančiu galimybę patirti tikrą meninį nuotykį.

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Liepa 2024 >> 
P A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
       
 
Pasirinktą dieną renginių nėra
 
Visas repertuaras čia