Audringais plojimais žiūrovai pagerbė naująjį lietuvių scenos meistro kūrinį. Liepos 22–23 dienomis didžiausiame Graikijos antikiniame Epidauro teatre buvo parodyta režisieriaus Cezario Graužinio premjera – Eschilo tragedija „Septynetas prieš Tėbus“. Netrukus po pasirodymo Graikijos spauda sumirgėjo entuziazmo kupinais teatrologų atsiliepimais.
„Eteoklis ir Polineikas Cezario Graužinio spektaklyje miršta stovėdami, stipriai gniauždami vienas kitą. Kaip du broliai, karo ir to paties prakeiksmo vaikai. Kad paliktų publikos atmintyje labiausiai sukrečiančią sceną, matytą šiuometiniame Epidauro festivalyje“, – rašė portalas thetoc.gr. O dienraščio „TA NEA“ apžvalgininkas antrino: „Dviejų brolių kova pavirto gryna Poezija. Mirtinoje dvikovoje jie naudojo ne ginklus ir ne kumščius, o apsikabinimus... Ir finale publika atsistojo. Tarsi nematomos spyruoklės pametėta...“ Tuo tarpu dienraštis „ETHNOS“ skelbė, kad „Valstybinis Šiaurės Graikijos teatras, atvykęs į Epidaurą su retai statoma Eschilo tragedija „Septynetas prieš Tėbus“, pelnė garbės ne vien dėl savo pasirinkimo, bet ir dėl įspūdingo rezultato. Puikiai įkūnytas žodis ir vaizdas – Cezario Graužinio, pateisinusio visus lūkesčius, nuopelnas. [...] Finale spektaklio režisierius nusilenkė pagrindinį vaidmenį sukūrusiam Christui Stylianou (kuris atsakė tuo pačiu) ir visai spektaklio trupei, kuris, atrodė, buvo kuriamas čia ir dabar, mūsų akivaizdoje“.
Šis C. Graužinio pastatymas – prieš ketverius metus Graikijoje sukurto „Karaliaus Edipo“ pagal Sofoklio dramą tęsinys. Tąsyk lietuvio darbą publika priėmė nuoširdžiai ir džiaugsmingai, šalies teatro visuomenė spektaklį įvardijo „stipriausiu antikinės tragedijos pastatymu per pastaruosius dešimtmečius“. O kasmet rengiamuose apdovanojimuose lietuvių režisierius pelnė Graikijos teatro ir muzikos kritikų sąjungos prizą už geriausią senosios graikų dramos pastatymą.
Naujame vaidinime „Septynetas prieš Tėbus“ C. Graužinis akcentavo politinę ir metafizinę prakeiktųjų Edipo vaikų žūties reikšmę. Spektaklis kalba apie tai, kad ieškodami savo mirtino priešo, galime netikėtai atrasti jį savo paties viduje...
O naujausią C. Graužinio pastatymą Lietuvoje galima išvysti teatro „cezario grupė“ repertuare. Čia rodoma tautinė pankoratorija pagal K. Binkio poemą „Tamošius Bekepuris“, kurioje rungiasi patrauklioji Onutė ir praktiškoji Elzbieta. Pirmasis pasirodymas naujame sezone – rugsėjo 24 d. sostinės Menų spaustuvėje.