Naujienos
2016-04-05 Aktorė Brigita Arsobaitė: vienas spektaklis – 6 vaidmenys

Sekmadienį „cezario grupė“ visuomenei pristatys savo naują kūrinį – spektaklį „Tamošius Bekepuris“ pagal Kazio Binkio taip pat pavadintą humoro poemą. Viena iš trijų spektaklyje vaidinsiančių aktorių – Brigita Arsobaitė – įkūnys iš karto 6 personažus.

 

„Tamošiaus Bekepurio“ premjera įvyks balandžio 10 dieną 19 val. Vilniaus „Menų spaustuvėje“.

 

Spektakliu virto edukacinis projektas 

 

K. Binkio poemoje yra daug personažų, tačiau Cezario Graužinio režisuotame spektaklyje pasirodys vos 3 aktoriai. Paulius Čižinauskas vaidins Tamošių Bekepurį, Brigita Arsobaitė atliks visų moterų vaidmenis, o Vilma Raubaitė – vyrų.

 

Šį kartą apie naująjį „cezario grupės“ kūrinį kalbėjomės su B. Arsobaite. Ši aktorė yra ir pagrindinė „Tamošiaus Bekepurio“ atsiradimo teatro repertuare kaltininkė.

 

„Prieš porą metų perskaičiau šį kūrinį, jis man patiko, todėl kilo mintis parengti vaidinimą. Pritariančių idėjai nelabai buvo, palaikė mintį tik Vytautas Kontrimas, su kuriuo mokėmės kartu Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, – prisiminė B. Arsobaitė. – Parengėme projektą, prisijungė P. Čižinauskas ir važiavome su „Tamošium Bekepuriu“ per įvairias mokyklas. Tai buvo edukacinis projektas, įtraukdavome į vaidinimus vaikus, jie tekstą ir dainavo, ir repavo, visiems buvo labai smagu“.

 

Po truputį idėja vystėsi toliau – iki noro parengti profesionalų spektaklį. Tuomet idėja užsikrėtė režisierius C. Graužinis, o dėl didelio užimtumo pasitraukusį V. Kontrimą pakeitė „cezario grupės“ narė V. Raubaitė.

 

„Taip pat prie mūsų prisijungė trys šaunūs jauni muzikantai, o muziką spektakliui sukūrė ilgametė mūsų teatro draugė Ieva Baranauskaitė“, – apie „Tamošiaus Bekepurio“ evoliuciją pasakojo B. Arsobaitė.

 

C. Graužinis naujausią savo grupės kūrinį pavadino itin orginaliu terminu – tautine punk oratorija. B. Arsobaitė, išgidrusi tokį apibūdinimą, juokėsi.

 

„Punk stiliaus čia tikrai yra, – šypsojosi aktorė. – Aš spektaklį pavadinčiau punk misterija“.

 

Šokinės tarp personažų

 

Didžiausias B. Arsobaitės „pankavimas“ spektaklyje pasireiškia nuolatiniu šokinėjimu iš vieno vaidmens į kitą. Jų aktorė atliks net šešis: teks būti Tamošiaus abiem potencialiom nuotakomis Onute ir Elzbieta, Onutės mama, Elzbietą Tamošiui peršančia tetule, gandus kaime skleidžiančia moterimi ir Sprikčioku – raštingu piemeniu, kuris Tamošiui skaito laišką.

 

„Bus daug epizodų, kai personažas pasikeis tiesiog žiūrovų akivaizdoje – atsiras viena kita nauja detalė, plastika, balsas. Persikūnyti reikia akimirksniu, tad bus tikrai įdomu. Manau, visa tai stebėti turėtų patikti ir žiūrovams“, – teigė B. Arsobaitė.

 

„Tamošiaus Bekepurio“ premjera įvyks balandžio 10 dieną 19 val. Vilniaus „Menų spaustuvėje“.

 


Po premjeros Vilniuje „Tamošius Bekepuris“ keliaus į Panevėžį. Aukštaitijos sostinės gyventojai naujausią „cezario grupės“ kūrinį galės išvysti balandžio 13 dieną 18 val. teatre „Menas“, kuriame vyksta XII kamerinių spektaklių festivalis.

 

 
REPERTUARAS
KALENDORIUS
 
  Vilniuje    Lietuvoje    Pasaulyje  
 
 << Birželis 2024 >> 
P A T K Pn Š S
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
       
 
Pasirinktą dieną renginių nėra
 
Visas repertuaras čia